Romantyczny ranking

Najlepsze i najpiękniejsze filmy o miłości

Materiały promocyjne filmu

Nie ma chyba piękniejszych filmów niż te, które opowiadają o miłości. Czasem wzbudzają w nas piękne uczucia, a niekiedy całkowicie nas dołują. Ale zawsze wiodący wątek - miłość - pięknie się rozwija. Filmy o miłości potrafią nam dać nadzieję, że kiedyś odnajdziemy tę osobę, z którą spędzimy resztę życia. Życie bez miłości jest bowiem smutne i pozbawione "tego czegoś". Dlatego wybraliśmy pięć niesamowitych filmów o miłości, które naprawdę warto zobaczyć. 

"Zakochany bez pamięci" 

Czyli Jim Carrey w nieco innej odsłonie niż komediowa. Joel odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna Clementone, tuż po rozpadnięciu się ich związku, postanowiła poddać się eksperymentalnej operacji doktora Howarda, która polega na wymazaniu z pamięci wszelkich wspomnień o byłym ukochanym. To niesamowicie denerwuje mężczyznę, który postanawia zrobić to samo i chce wymazać Clementine ze swojej głowy. Jednak w trakcie zabiegu, gdy wspomnienia Joela zaczynają powoli znikać, on zdaje sobie sprawę, że nadal ją kocha i chce mieć ją w pamięci. Ponieważ doktor Mierzwiak nie zamierza przerywać operacji, Joel ukrywa wspomnienia w innych zakamarkach pamięci. "Zakochany bez pamięci" to film o miłości, który powinien zobaczyć każdy. 

"Blue Valentine" 

Film "Blue Valentine" to bardzo intymny i poruszający obraz pewnego małżeństwa, które znajduje się w kryzysie i znajduje się o krok od rozstania. Cindy i Dean to para z kilkuletnim stażem. Razem wychowują swoją córeczkę. Ich związek trawi kryzys, z którym początkowo nie potrafią sobie poradzić. Próbują jednak uratować swoje małżeństwo i w tym celu usiłują na nowo rozpalić swoje uczucie, wspominając lata młodości, kiedy byli w sobie zakochani na zabój i nie wyobrażali sobie bez siebie życia, snując plany na to, że będą ze sobą aż po grób. Czy uda im się odnaleźć dawno zagubione uczucie do siebie? 

"Dziennik Bridget Jones" 

Ten film o to dość nietypowy sposób na miłość, który zaprezentuje nam Bridget Jones. Film opowiada o 32-letniej Bridget, która postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczyna prowadzić dość szczery, a nawet intymny, dziennik ze swojego życia. Bridget ma jasno wyrobione zdanie na temat seksu, mężczyzn, jedzenia i wszystkiego, czym żyją współczesne kobiety. Co najważniejsze - nigdy nie owija w bawełnę, a prawdą rzuca prosto między oczy. Jak dzięki skrobaniu w zeszyt odmieni się życie samotnej Jones? Musicie to zobaczyć, a na dokładkę, po obejrzeniu "Dziennik Bridget Jones" - zafundujcie sobie dwie kolejne części tego hitu. 


"500 dni miłości" 

Czy mówiliśmy o tym, że poprzedni film specyficznie mówił o miłości? Odwołujemy to, bo mamy coś jeszcze bardziej nietypowego. A mianowicie rzeczone "500 dni miłości". To zwariowana komedia romantyczna o Tomie i Summer. Tom całkowicie pokochał dziewczynę i robił wszystko, aby zdobyć jej miłość. To nie jest takie łatwe, bowiem Summer zupełnie w nią nie wierzy. W filmie widzimy pewną retrospekcję, którą prowadzi Tom. Przypomina sobie o 500 dniach znajomości z Summer, ponieważ chce odkryć przyczynę tego, co poszło między nimi nie tak. Na pewno spodoba się wam ten film, a i wasi mężczyźni mogą chętnie go obejrzeć. 

"Miłość i inne używki" 

Film "Miłość i inne używki" opowiada o zupełnie innej miłości niż wszystkie. O miłości w cieniu choroby. Jamie Randall jest zwykłym sprzedawcą viagry, który uwielbia piękne kobiety i spotyka się z nimi do tego momentu, do którego ma ochotę. Nigdy nie ma u niego nic na stałe. Pewnego dnia poznaje Maggie - piękną brunetkę, która ma podobny styl bycia do niego. Bardzo się różnią, ale wiele ich dzieli. Przeszkodą może być również choroba Parkinsona, na którą cierpi kobieta. Czy to zaszkodzi ich uczuciu? A może jest tak, jak powiedzieli, że "poznajemy tysiące ludzi i nikt nas nie wzrusza. Aż w końcu pojawia się ta jedna osoba. I odmienia nasze życie. Bezpowrotnie". Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO