Uwielbiamy je!

Najlepsze komedie romantyczne, które musisz obejrzeć!

Materiały promocyjne filmu

Ach, komedie romantyczne. Dla wielu kobiet jest to jeden z najlepszych gatunków filmowych. Któż nie lubi sobie czasem popatrzeć na piękną miłość okraszoną dobrym poczuciem humoru? I to jeszcze z kieliszkiem wina, popcornem albo lodami. Albo popcornem z lodami, jak robiła to Magda z serialu „Magda M.”. Zaproponujemy wam pięć najlepszych, w naszej ocenie, komedii romantycznych. Koniecznie zobaczcie chociaż część, aby przekonać się do tego gatunku. Może któryś z wymienionych przez nas filmów bardzo wam się spodoba i stanie się waszym ulubionym? 

Dziennik Bridget Jones

Ekranizacja kultowej powieści Helen Fielding o tym samym tytule. Opowiada o Bridget Jones, która jest 32-letnią panną, nieudolnie przechodzącą od romansu do romansu. Cierpi z powodu nadwagi, nadmiaru papierosów i alkoholu, a także z powodu faceta i prawdziwej miłości. Po kolejnych świętach, które spędza samotnie, postanawia całkowicie zmienić swoje życie. Zaczyna prowadzić dziennik, w którym będzie zapisywała wszystkie swoje porażki i sukcesy w osiąganiu upragnionych rzeczy - pozbycia się 10 kilogramów nadwagi i oczywiście… znalezieniu faceta. Wkrótce Jones nawiązuje romans ze swoim szefem Danielem, który jest wielkim playboyem. Równocześnie w życiu kobiety pojawia się adwokat Mark Darcy. Co będzie dalej? Sprawdź koniecznie! A jeśli będzie Ci mało Bridget Jones to sprawdź również „Bridget Jones: W pogoni za rozumem”, a także "Bridget Jones 3”. 

 

Kocha, lubi, szanuje 

To już kultowa komedia romantyczna, w której obserwujemy poczynania Cala Weaver’a, który wiedzie z pozoru idealne życie. Ma dobrą pracę, piękny dom, wspaniałą żonę i bardzo udane dzieci. Dowiaduje się jednak, że jego żona, Emily, zdradziła go i chce się rozwieść. Jego życie rozpada się na kawałki. Cal od lat nie był na randce, więc absolutnie nie wie co ma ze sobą zrobić. Pewnego dnia poznaje w klubie wielkiego podrywacza - Jacoba Palmera. Jacob postanawia, że pomoże Calowi w nowym życiu: podpowiada mu jak podrywać kobiety, proponuje męskie wypady na drinka i zamierza go zmienić w taki sposób, aby kobiety zwracały na niego uwagę. To nie są jedyne osoby, które pragną miłości. Jest jeszcze trzynastoletni syn Cala, który szaleje za swoją opiekunką. Oprócz tego i Hannah chciałaby w końcu być szczęśliwa… "Kocha, lubi, szanuje" to niesamowicie zabawna komedia pomyłek! 

Holiday

Jeden z filmów, który często można obejrzeć w święta. Iris jest zakochana w mężczyźnie, który planuje poślubić inną. Amanda z kolei dowiaduje się, że człowiek, z którym chciała spędzić całe swoje życie, jest jej niewierny. Dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały i które dzieli ponad 4000 kilometrów, pewnego dnia trafiają na siebie w sieci - postanawiają zamienić się domami na okres świąt. Iris wprowadza się do domu w słonecznym Los Angeles, a Amanda zmierza do pokrytej śniegiem wsi angielskiej. Wkrótce po przybyciu kobiety odnajdują coś, czego się nie spodziewały: kogoś, z kim mogłyby nawiązać romans. Świetna pozycja - koniecznie zobaczcie "Holiday"! 

 


Narzeczony mimo woli 

Doskonała komedia romantyczna z iście doskonałą obsadą. Margaret Tate jest podporą potężnego wydawnictwa w Nowym Jorku. Ludzie jej nienawidzą, bo jest surowa i zasadnicza. Jedyną osobą, która jakoś wytrzymuje z szefową jest jej asystent - Andrew Paxton. Pewnego dnia pojawiają się pewne komplikacje - Margaret jest Kanadyjką i zaniedbała procedury wizowe. Grozi jej więc deportacja z USA. Ma jednak głowę na karku - musi mieć amerykańskiego męża, aby zdobyć obywatelstwo! Oświadcza więc swoim przełożonym, że wychodzi za mąż. Za swojego asystenta… Nie jest on zadowolony z tego faktu, ale ostatecznie, pod wpływem ultimatum szefowej - zgadza się. Zabiera Margaret na Alaskę, aby przedstawić ją swoim rodzicom. "Narzeczony mimo woli" zamieni się w narzeczonego dobrowolnego? 

To tylko seks 

Doskonała pozycja na jesienno-zimowy wieczór. Dylan i Jamie nie mają zamiaru się ustatkować. Nie w głowie im związki, chociaż każde z nich w jakimś stopniu chciałoby się zakochać. Ale ponieważ prowadzi to do poważnych komplikacji - zawierają pakt. Będą uprawiać seks bez żadnych zobowiązań. Dobrze czują się w swoim towarzystwie, miło spędzają czas i żartują z miłości. Dylan i Jamie w końcu odkryją, że może łączyć ich nieco więcej, niż początkowo sobie obiecywali. Jest to zupełnie inny typ komedii romantycznej, więc warto chociaż raz obejrzeć ten film. "To tylko seks" znajdziecie na Netflixie. 

Zobacz również takie filmy jak "Sex Story", "Jak stracić chłopaka w 10 dni" oraz "Czas na miłość". Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO