Warto je obejrzeć

Najlepsze polskie filmy 2019 roku – TOP 5

Skoro jakiś czas temu pojawił się ranking najgłośniejszych, obcojęzycznych filmów 2019 roku – czas na polski ranking. Co takiego pojawiło się na polskim rynku filmowym, co naprawdę warto byłoby obejrzeć? O czym było głośno? Wśród propozycji znalazł się również film, który trafił na shortlistę Oscarową! To znaczy, że nasze kino jest coraz lepsze i ciekawsze, i absolutnie nie odstajemy od światowych produkcji. 

Kadr z filmu "Boże Ciało"

Koniecznie zapiszcie sobie te tytuły – bo te filmy naprawdę warto zobaczyć chociaż raz, aby przekonać się „o co tyle szumu?”!

1. Boże Ciało 

Tak, to właśnie ten film trafił na shortlistę. To film, który opowiada historię 20-letniego Daniela, który podczas pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy mu się, aby móc zostać księdzem. Po kilku latach, kiedy dostaje warunkowe zwolnienie i zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim, postanawia zrobić coś zupełnie innego… Nie dociera do pracy, ale kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zawiązuje przyjaźń z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, nadarza się okazja – chłopak zdecydowanie ją wykorzystuje i udając księdza rozpoczyna posługę w miasteczku. 

2. Zabawa, zabawa

Film bardzo mocny, ale czemu się dziwić – w końcu reżyserką jest Kinga Dębska. Pokazała problem alkoholowy, który jest „uniwersalny”. Może dotknąć absolutnie każdego. Zarówno bogatego, jak i biednego. Wysoko postawionego i szanowanego, a także margines społeczny. Tutaj widać kobiety, które próbują walczyć z nałogiem, a jednocześnie zajmują odpowiedzialne funkcje. Uwiarygodniony został rozmowami z wieloma kobietami, które z nałogiem faktycznie się zmagają. W rolach głównych m.in. Kulesza, Dorociński, Kolak i Dębska. Warte zobaczenia! 


3. Misz – masz, czyli kogiel mogiel 3

To nie jest dobry film, ale wiele osób na niego czekało. Przecież uwielbialiśmy pierwszą i drugą część! Stały się kultowymi i dość często pojawiają się w telewizji – najczęściej w okresie świątecznym. Nie mniej jednak fajnie było zobaczyć dawnych bohaterów w nowej rzeczywistości. Ale jednak nadal – trochę odgrzewany kotlet i naciągane sceny. 

4. 1800 gramów

To film, który absolutnie poruszy. Rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Ewa, dyrektorka ośrodka preadopcyjnego, robi to co zwykle – szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych – zrobi wszystko, by pomóc dzieciom. Nagnie każdy przepis, każe wyważyć każde z drzwi, które staną jej na drodze. W jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, którą porzuciła matka. Kobieta zostawia w tyle wszystko – miłość, karierę i samą siebie, aby znaleźć jej rodzinę przed świętami. Wyciskacz łez!

5. Ukryta gra

Czyli polski film na naprawdę światowym poziomie. Głośno o nim nie tylko ze względu na wspaniałych aktorów, ale również ze względu na Piotra Wożniaka – Staraka. Chociażby ze względu na to, że to jego ostatni film, warto go zobaczyć. Lata 60., Pałac Kultury i Nauki. Genialny matematyk porwany przez amerykańskie, tajne służby. Nadużywający alkoholu geniusz ma stoczyć bój w szachach przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Co z tego będzie? Zobaczcie koniecznie!Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO