Co warto zobaczyć?

Najlepsze polskie produkcje, które w 2020 roku pojawiły się na Netflix

Materiały promocyjne filmu

Niektórzy są absolutnymi fanami polskich produkcji. Od pewnego czasu Netflix króluje wśród innych serwisów streamingowych i pozyskuje całe masy dobrych, polskich filmów. Często są to takie produkcje, które ledwo jakiś czas temu weszły do kina. Oprócz wielu starszych i lubianych filmów i seriali, pojawiło się również kilka polskich perełek, które wyszły całkiem niedawno. Zróbmy więc przegląd pięciu polskich filmów, które pojawiły się w 2020 roku na Netflixie i które warto zobaczyć. 

W głębi lasu 

Polski serial, który oparty został na powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. To była bardzo szumnie zapowiadana produkcja, która przez widzów została przyjęta bardzo ciepło. Serial opowiada o wydarzeniach z 1994 i 2019 roku. Poznajemy tutaj niejakiego Pawła Kopińskiego, który pomimo upływu lat, nie potrafi otrząsnąć się po zaginięciu swojej siostry sprzed 25 lat. Kiedy w lesie, w którym zaginęła, odnaleziono ciało - od razu wydaje się, że powiązane to jest ze zniknięciem dziewczyny i być może doprowadzi to do przełomu w sprawie. Nadzieje na rozwiązanie tej zagadki przyćmiewają głęboko skrywane rodzinne tajemnice, a ich wyjście na jaw może sprawić, że to, co przez całe lata budował Paweł - runie jak domek z kart. Zdecydowanie warto zobaczyć ten serial, jeśli jesteście fanami takich klimatów. 

 

Bad Boy 

Kolejny film, który zrobił Vega. Naprawdę nie przepadamy za jego produkcjami i nie powiemy również o tej, że jest dobra. Natomiast na pewno jest inna niż te dotychczasowe. Jeśli ktoś jest fanem Vegi i lubi takie klimaty - warto zobaczyć. Również piłkarze mogą nieco poczuć klimat, więc być może warto włączyć go w jakiś wieczór? Nie da się jednak nie powiedzieć o doskonale odegranych rolach - Królikowskiego, Stramowskiego czy Kożuchowskiej. Całkowicie wyszli oni z ról, które grali do tej pory i zrobili coś zupełnie nowego. Obłęd w Królikowskim wylewał się z każdej komórki jego ciała. 
Film opowiada o braciach - Piotrze i Pawle. Piotr jest policjantem, a Paweł - słynie z napadów, kradzieży i narkotyków. Jest również kibolem, zakochanym w swojej drużynie. Kiedy pojawia się u nich Ola, która ma zrobić wszystko, aby doprowadzić do zamknięcia Pawła, wszystko wywraca się do góry nogami. Każdy z nich stanie przed jakimś ważnym, życiowym wyborem. I tylko od nich zależy co zrobią dalej. 

W lesie dziś nie zaśnie nikt 

Pierwszy polski slasher - wygląda właśnie tak. Akcja filmu jest dość niewinna, ponieważ obserwujemy napływających na obóz nastolatków. Ale to nie jest zwykły obóz. To obóz offline, gdzie trafiają nastolatkowie, którzy są uzależnieni od technologii. Przewodniczka zabiera ich na wędrówkę między drzewami, gdzie bez dostępu do smartfonów mają lepiej się poznać i nauczyć żyć w świecie realnym. Jednak nic nie będzie takie, jak miało być. Nagle będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w Internecie. Śmiertelne niebezpieczeństwo czyha - czy uda im się uciec? 

 


Jak zostałem gangsterem? Historia prawdziwa 

Może nie jest to film, który wyszedł w 2020 roku, bo jego premiera wypadała na 2019, ale właśnie w 2020 roku można było obejrzeć go na Netflix. I to jeden z nowszych, polskich filmów, który zebrał bardzo dobre recenzje. W dodatku w takiej tematyce, że myśleliśmy, że Vega obrzydził już ten temat i pokazał wszystko, co mogło zostać pokazane. A jednak reżyser naprawdę dał radę. Historia opowiada o najniebezpieczniejszym gangsterze w Polsce, który konsekwentnie realizował swój plan. Dla niego władza i pieniądze stanowiły priorytet. Film warty zobaczenia. 

Zabawa zabawa

Film z 2018 roku, ale dopiero co trafił na Netflix. Warto więc po niego sięgnąć, bo zbierał dobre recenzje po premierze (oczywiście względnie). Film genialnej Kingi Dębskiej, która wyreżyserowała również „Moje córki krowy”. Film opowiada o trzech różnych kobietach: studentce, 40-letniej prokurator oraz szanowanej chirurg. Dorota, prokuratorka, pije by nie zwariować. Zasłania się immunitetem, a większe występki kryje jej mąż - szanowany polityk. Magda jest studentką, która dużo się bawi i dużo pije. Ale przychodzi do pracy i studiuje, więc nikt nic nie mówi. Teresa jest z kolei panią chirurg i ordynatorką szpitala dziecięcego. Każdy pretekst jest dla niej dobry, aby się napić. Jednak w pewnym momencie dzieje się w ich życiu coś niespodziewanego, coś wielkiego, co sprawia, że problem przybiera na sile. Wspierane są przez rodziny i przyjaciół - czy zdołają pokonać nałóg? 

Zobacz również takie produkcje jak "Randka w ciemno", "Miłość na wybiegu" oraz "Tylko mnie kochaj".
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO