Które trzeba zobaczyć?

Najlepsze seriale kryminalne o detektywach i policjantach

Materiały promocyjne serialu "Detektyw"

Seriali kryminalistycznych, gdzie główne skrzypce grają detektywi i policjanci, jest bardzo dużo. Ciężko w gąszczu propozycji wybrać coś ciekawego i dobrego, wartego uwagi. Jeśli jesteście fanami takich produkcji - przygotowaliśmy dla was nasz subiektywny ranking TOP5 seriali o detektywach i policjantach, które po prostu trzeba zobaczyć. Niektóre z nich to naprawdę małe dzieła sztuki, które wzbudzają w widzach wiele emocji. A które z tych seriali macie już za sobą, a które chcielibyście zobaczyć? Podzielcie się swoimi typami. 

"Sherlock" 

Czyli serial, który nagrywany był od 2010 do 2017 roku. To opowieść o Sherlocku, który potrafi po najdrobniejszym szczególe, dzięki swojemu analitycznemu umysłowi, dojść po nitce do kłębka - czyli od zwykłych poszlak dociera do rozwiązania problemu. Kiedy jednak w jego życiu pojawia się niejako John Watson - na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie dogadają się ze sobą. Są w końcu od siebie kompletnie różni. Jednak intelekt Sherlocka i pragmatyczne podejście do życia Johna tworzą naprawdę niesamowite połączenie, dzięki któremu żadna tajemnica im nie umknie, a nawet najtrudniejsza zagadka stanie się najbardziej błahą sprawą. Wielokrotnie nagradzany serial, w którym można zobaczyć takich aktorów jak Benedict Cumberbatch czy Martin Freeman. Obecnie serial "Sherlock" dostępny jest na platformie Netflix. 

Na naszej platformie znajdziecie opis sezonów Sherlocka np. Opis sezonu 1 "Sherlock"

"Detektyw" 

Trzy sezony niesamowitego widowiska. Każdy z tych sezonów jest inny i każdy na swój sposób ciekawy. Występuje różna obsada, opowiadane są różne historie. W sezonie 1 przenosimy się do roku 1995 i poznajemy Marty Harta i Rusta Cohle'a. Są oni detektywami i partnerami Wydziału Śledczego w Luizjanie. Mają rozwiązań naprawdę makabryczne morderstwo, a sprawa jest niesamowicie wielowątkowa. W sezonie drugim zobaczymy z kolei nietypowe morderstwo, które sprawia, że krzyżują się losy trzech policjantów i pewnego przestępcy. W ostatnim, 3 sezonie z kolei oglądamy historię niewyjaśnionej i mrożącej krew w żyłach zbrodni, którą dokonano w sercu hrabstwa Ozark. Serial "Detektyw" po prostu TRZEBA zobaczyć. Produkcja dostępna jest na platformie HBO GO. 

"Miasteczko Twin Peaks" 

Jest to najstarszy serial w naszym zestawieniu, ale absolutnie warto go zobaczyć. To produkcja, która na swoim koncie ma, między innymi, 3 nagrody Złotego Globu. Serial opowiada o, z pozoru, sielskim i radosnym miasteczku, gdzie mieszkają sami sympatyczni ludzie, życzliwi i chętni do pomocy sobie nawzajem. Niestety, w Twin Peaks jest sporo mrocznych sekretów... Seks, narkotyki i morderstwa są tutaj na porządku dziennym. A wszystko rozpoczyna się od znalezienia ciała młodej uczennicy - Laury Palmer. Wtedy do miasteczka przyjeżdża agent federalny Cooper, który rozpoczyna mocno nieszablonowe śledztwo. Nie możecie sobie odpuścić przyjemności, jaka niewątpliwie wyniknie z oglądania serialu "Miasteczko Twin Peaks". 


"Mindhunter" 

Nie możemy się nadziwić temu, jak dobry jest to serial. Kręcony od 2017 roku "Mindhunter" dostępny jest na platformie Netflix. Obecnie będziecie mogli obejrzeć tam dwa sezony. Serial opowiada o dwóch agentach FBI - Holdenie Fordzie i Billu Tenchu, którzy za wszelką cenę starają sie przeniknąć mroczne zakamarki umysłów przestępców, aby dowiedzieć się, dlaczego dopuścili się tak okropnych zbrodni. Chcą jak najlepiej zrozumieć umysł morderców. Wspólnie z psycholog Wendy Carr wykorzystują przełomowe techniki analizy behawioralnej, aby lepiej schwytywać seryjnych zabójców. Nikt nie spodziewa się że to, co robią teraz, na zawsze zmieni wszystko w świecie kryminalistyki... 

"Most nad Sundem" 

Serial kryminalny, który kręcony był od 2011 do 2018 roku i doczekał się czterech wyśmienitych sezonów. Produkcja opowiada o moście, który łączy Danię i Szwecję. A dokładniej mówi o ludzkim ciele, które zostało tam znalezione. Na miejsce przybywa duński inspektor Marin Rohde, a także szwedzka policjantka Saga Noren. Wkrótce wychodzi na jaw, że musiały to być dwa morderstwa - górna część ciała należy bowiem do polityka, a dolna do prostytutki. Para zupełnie różnych detektywów zaczyna zgłębiać te makabryczną zbrodnię i przeczesuje Kopenhagę i Malmo, aby znaleźć zabójcę. Wiadomo, że uderzy. Tylko kiedy? Bardzo, bardzo polecamy wam "Most nad Sundem". Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO