Co o niej wiadomo?

„Hellraiser” - powstanie nowa wersja słynnego horroru

Film „Hellraiser: Wysłannik piekieł” w reżyserii Clive’a Barkera powstał w 1987 roku. Horror szybko zyskał miano kultowego i do dziś jest uważany za jednego z czołowych reprezentantów swojego gatunku. Przedstawia historię małżeństwa, które właśnie wprowadziło się do swojego nowego domu. Niedługo po przeprowadzce para odkrywa, że w budynku przebywa upiorna postać, która okazuje się być przyrodnim bratem głównego bohatera. Przed laty nabył on tajemnicze pudełko, dzięki któremu można przywoływać demony zwane cenobitami, które pozwalają odczuwać zarówno nieziemski ból, jak i rozkosz. Za ich pośrednictwem mężczyzna zniknął, po czym powrócił do życia na Ziemi pod postacią przerażającego monstrum. Wtedy zaczyna dążyć do stania się na powrót człowiekiem, jednak żeby to osiągnąć, będzie musiał przelać wiele krwi. Z kolei cenobici nie pozwolą mu tak łatwo o sobie zapomnieć.

Plakat

„Hellraiser” doczekał się z czasem aż dziesięciu części. Do dzisiaj ta seria filmowa uchodzi za jedną z  popularniejszych pozycji, które podejmują tematykę sadomasochizmu.

Odświeżona wersja

Okazuje się, że niebawem powstanie nowa wersja kultowego horroru. Z informacji zdobytych przez „The Hollywood Reporter” wynika, że firma Spy Glass Media powołała właśnie ekipę filmową, której celem będzie stworzenie odświeżonej wersji filmu „Hellraiser”. Twórcami nowego filmu będą osoby, które brały udział przy powstawaniu filmu „The Night House”. Za reżyserię będzie odpowiadał David Bruckner, który kręcił również między innymi film „Rytuał”. Scenariuszem zajmą się Ben Collins i Luke Piotrowski. W pracy nad filmem będzie brał także udział producent David Goyer. Na razie nie wiadomo, co dokładnie zobaczymy w reboocie „Hellraisera”, ani kiedy możemi się spodziewać jego premiery.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO