W roli głównej Tom Cruise

Ostatni samuraj (2003) - kodeks honorowy odmienia jego życie

"Ostatni samuraj" to film nakręcony w 2003 roku, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej ikonicznych obrazów w historii kina. W roli głównej wystąpił Tom Cruise, który zagrał weterana wojny secesyjnej, szkolącego japońskich żołnierzy. 

Tytuł oryginalny: The Last Samurai
Gatunek: Dramat / Historyczny
Reżyseria:  Edward Zwick
Scenariusz: Edward Zwick / John Logan / Marshall Herskovitz
Rok produkcji: 2003
Kraj: USA

Materiały promocyjne filmu

Opis fabuły

Amerykański kapitan, Nathan Algren (Tom Cruise), otrzymuje propozycję wyjazdu do Japonii, aby zająć się szkoleniem tamtejszej armii. Jego oddział zostaje wysłany, aby walczyć z samurajami dowodzonym przez Katsumoto (Ken Watanabe). Podczas jednej bitwy ich jednostka zostaje zdziesiątkowana, a Algren trafia do niewoli. To właśnie wtedy poznaje on honorowy kodeks japońskich wojopwników i przechodzi przemiane, która staje się motywem przewodnim całego filmu. Obecnie produkcję obejrzeć możemy za pośrednictwem serwisów streamingowych - w swojej ofercie mają ją między innymi serwisy Netflix, iTunes, Chili czy Rakuten. Poniżej znaleźć możecie natomiast zwiastun i obsadę tej produkcji. 


Zwiastun


Obsada filmu

Tom Cruise
Ken Watanabe
William Atherton
Chad Lindberg
Billy Connolly
Tony Goldwyn
Shichinosuke Nakamura
Timothy Spall
Togo Igawa
Scott Wilson
Shun Sugata

Tom Cruise to świetny aktor, którego podziwiać możemy także między innymi w filmach Vanilla Sky czy Mission: Impossible.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO