Ekranizacja słynnej powieści

Piotruś Pan (2003) – wyprawa do Nibylandii

Piotruś Pan/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Nakręcony w 2003 roku „Piotruś Pan” jest kolejną ekranizacją słynnej powieści J.M. Barriego o tym samym tytule. Mało kto nie zna opowieści o zagubionych chłopcach zamieszkujących odległą Nibylandię i wojujących ze złymi piratami – do jej najsłynniejszych kinowych adaptacji należy animowany film Disneya z 1953 roku. Nowa odsłona tej historii pozwala spojrzeć na nią z nieco innej, świeżej perspektywy. W postać tytułowego bohatera wcielił się Jeremy Stumper, a kapitana Hooka zagrał bezbłędny Jason Isaacs.

Rok produkcji: 2003
Oryginalny tytuł: Peter Pan
Gatunek: Fantasy / Przygodowy
Produkcja: Australia / USA / Wielka Brytania
Reżyseria: P.J. Hogan
Scenariusz: P.J. Hogan / Michael Goldenberg

Opis filmu

Film przedstawia historię Wendy i jej dwóch młodszych braci, Michaela i Johna, którzy wraz z rodzicami oraz psem o imieniu Nana mieszkają w Londynie. Tworzą wyjątkowo szczęśliwą rodzinę. Dzieci uwielbiają korzystać ze swojej bujnej fantazji i często bawią się w piratów. Jedną z ich ulubionych opowieści jest bajka o złym kapitanie Hooku. Od Wendy, jako od najstarszej z rodzeństwa, rodzice zaczynają już jednak wymagać coraz większej powagi. Pewnej nocy dochodzi do niezwykłych wydarzeń – przez okno do pokoju rodzeństwa wlatuje chłopiec o imieniu Piotruś Pan. Proponuje on Wendy, żeby poleciała z nim do tajemniczej krainy zwanej Nibylandią. Dziewczyna zgadza się na to, ale pod warunkiem zabrania ze sobą Johna i Michaela. Wkrótce przybywają do Nibylandii, gdzie dołączają do gromady zagubionych chłopców. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy dzieci zostają zaatakowane przez groźnych piratów.

Polecamy również filmy „Niania” oraz „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”. Na niezwykłą przygodę zabierze was także „Jumanji” z Robinem Williamsem w roli głównej.


Zwiastun

Obsada

Jeremy Sumpter – Piotruś Pan
Jason Isaacs – pan Darling / Kapitan Hak
Rupert Simonian – Tootles
Harry Newell – John Darling
Freddie Popplewell – Michael Darling
Rachel Hurd-Wood – Wendy Darling
Richard Briers – Smee
Ludivine Dagnier – Dzwoneczek
Olivia Williams – pani DarlingWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO