"Pocahontas" online - opis fabuły | obsada | opinie

  • 10 września 2019

Pocahontas plakat

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Pocahontas – obsada

Wersja oryginalna:
Irene Bedard jako Pocahontas
Mel Gibson jako John Smith
David Ogden Stiers jako gubernator Ratcliffe / Wiggins
John Kassir jako Meeko
Polski dubbing:
Małgorzata Foremniak jako Pocahontas
Cezary Morawski jako John Smith
Krzysztof Kołbasiuk jako Ratcliffe
Barbara Drapińska jako Babcia Wierzba
Przeczytaj również: Król lew

Pocahontas – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany produkcji amerykańskiej, stworzony przez wytwórnię Walta Disneya. Za reżyserię odpowiedzialni są Eric Goldberg oraz Mike Gabriel. Opracowaniem scenariusza zajęli się Philip LaZebnik, Susannah Grant i Carl Binder. Tytuł ujrzał światło dzienne 15 czerwca 1995 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 17 listopada 1995 roku. Akcja opowiada o miłości młodj Indianki i angielskiego żołnierza, który przybył do Nowego Świata z wyprawą kolonizatorów. Dzieło zostało docenione za zarówno przez widzów jak i krytyków, czego dowodem są dwie statuetki Oscara w kategoriach najlepsza piosenka oraz najlepsza muzyka oryginalna do komedii lub muscialu w roku 1996.
Gdzie możemy obejrzeć „Pocahontas” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl, na platformie Netflix oraz w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.

Przeczytaj również: Bambi


Pocahontas – opis fabuły

Statek angielskich osadników pod dowództwem dzielnego kapitana Johna Smitha i chciwego gubernatora Ratcliffe przybija do wybrzeży Ameryki Północnej. Indiańska księżniczka Pocahontas oraz jej zabawni towarzysze - psotny szop Meeko i zadziorny koliber Flit - szybko zaprzyjaźniają się z młodym kapitanem. Wspólnie wprowadzają przybysza w niezwykły świat indiańskich wierzeń i ukazują mu piękno oraz potęgę dzikiej przyrody. Tymczasem spragniony złota Ratcliffe planuje atak na Indian. Zderzenie dwóch kultur wydaje się nieuniknione, jednak Pocahontas i kapitan Smith wspólnie szukają sposobu, by zapobiec rozlewowi krwi i zaprowadzić pokój.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO