Kiedy się odbędzie?

„Mrs. America” - premiera serialu z Cate Blanchett została opóźniona

„Mrs. America” to najnowszy serial HBO z Cate Blanchett w roli głównej. Przedstawia losy Phyllis Schlafly, która jest konserwatywną aktywistką walczącą z feminizmem drugiej fali. Początkowo premiera serialu miała się odbyć w środę 15 kwietnia, jednak producenci musieli podjąć decyzję o jej przełożeniu. Spowodowane jest to utrudnieniami związanymi z dostarczeniem na czas kolejnych odcinków, do czego przyczyniła się pandemia koronawirusa. Nowy termin premiery wyznaczono na 18 kwietnia na platformie HBO GO – kolejne odcinki będą się tam pojawiały co tydzień. Z kolei na antenie HBO serial pojawi się 1 maja.

Materiały promocyjne

„Mrs. America” składać się będzie z dziewięciu odcinków.

Prawdziwa historia

Serial przedstawia prawdziwą historię ruchu, który walczył o wniesienie poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych. Jej celem było przyznanie równych praw wszystkim obywatelom, bez względu na płeć. Ruch spotkał się z ostrymi przeciwnikami w postaci konserwatystek z Phyllis Schlafly na czele. Widzowie poznają tę historię opowiedzianą z perspektywy zarówno samej Schlafly, jak i słynnych feministek drugiej fali, takich jak: Betty Friedan, Gloria Steinem, Shirley Chisholm, Jill Ruckelhaus czy Bella Abzug. „Mrs. America” pokaże przebieg przełomowych zmian kulturowych, które zachodziły w latach 70. pod wpływem sporu między środowiskiem feministek, a ich zaciekłymi przeciwnikami.

Za produkcję „Mrs. America” odpowiadają: Dahvi Waller, która pracowała przy serialu „Mad Men”, Stacey Sher – twórczyni „Django”, Ryen Fleck, Coco Francini, Cate Blanchett i Anna Boden.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO