Kto dostanie 4 miliony dolarów?

Prosty plan – to nie może się nie udać

"Prosty plan"/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Prosty plan” to trzymający w napięciu thriller, w którym występują między innymi Billy Bob Thornton, Bill Paxton i Bridget Fonda. Film w reżyserii Sama Raimi opowiada o sprawie tajemniczego wraku samolotu, na którego pokładzie trzech mężczyzn odnajduje sumę pieniędzy, o jakiej im się nigdy nawet nie śniło. Pokusa będzie zbyt silna, żeby zwrócić znalezisko policji. Czy ułożony przez nich „prosty plan” nie zawiedzie?

Rok produkcji: 1998
Oryginalny tytuł: A Simple Plan
Gatunek: Thriller
Produkcja: Francja / USA / Japonia / Niemcy / Wielka Brytania
Reżyseria: Sam Raimi
Scenariusz: Scott B. Smith

Opis filmu

Film opowiada historię trzech przeciętnych mężczyzn z amerykańskiej prowincji, którzy w sylwestrową noc przypadkiem odnajdują wrak samolotu. Wewnątrz znajdują zwłoki pilota i torbę zawierającą… ponad cztery miliony dolarów. Jeden z nich, Hank, postanawia zgłosić znalezione pieniędze, które prawdopodobnie pochodzą z nielegalnego źródła. Lou z kolei uważa, że trzeba brać forsę i ulotnić się z miejsca katastrofy. Trzeci z mężcyzn, Jacob, jest rozdarty i waha się pomiędzy tymi dwiema możliwościami. Po pewnym czasie Hank postanawia pójść na kompromis i układa „prosty plan”. Zakłada on, że mężczyźni podzielą się pieniędzmi i opuszczą miasto, gdy będą mieli pewność, że nikt ich nie obserwuje. Żeby to jednak zrobić, muszą poczekać, aż ktoś inny odnajdzie wrak samolotu. Plan przewiduje również wariant awaryjny – w razie wpadki przyjaciele zobowiązują się zniszczyć znalezione miliony.

Wielbicielom tajemniczych historii kryminalnych polecamy również serial „The Sinner” z Jessicą Biel w roli głównej. Warto też obejrzeć takie produkcje jak „Prześladowca” oraz „Kartoteka 64”.


Zwiastun

Obsada

Bill Paxton – Hank Mitchell
Billy Bob Thornton – Jacob Mitchell
Brifget Fonda – Sarah
Gary Cole – Baxter
Brent Briscoe – Lou
Betty Ann Maker – Nancy
Chelcie Ross – Carl
Jack Walsh – Tom Butler
Pater Syvertsen – FreemontWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO