Kryminalna komedia z USA

Sądny dzień – okradziony złodziej

Materiały promocyjne filmu Sądny dzień

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Filmy kryminalne przyzwyczaiły nas do wyraźnego podziału na dobrych i złych. Świat czasem bywa jednak o wiele bardziej skomplikowany i czasem to przestępca może paść ofiarą bezczelnej kradzieży. Taki scenariusz proponuje nam film „Sądny dzień”, który umiejętnie łączy komedię z kryminałem. 

Tytuł oryginalny: What's the Worst that Could Happen?
Gatunek: Komedia / Krymiał
Reżyseria: Sam Weisman
Scenariusz: Donald E. Westlake / Matthew Chapman
Rok produkcji: 2001
Kraj: USA

Opis filmu

Głównym bohaterem filmu „Sądny dzień” jest Kevin – złodziej, który trudni się napadaniem na bogate domy. Podczas jednego ze swoich skoków zostaje on przyłapany przez właściciela apartamentu. Milioner jest bezwzględny i wzywa policję, która odbiera włamywaczowi wszystkie skradzione rzeczy. Właściciel mieszkania okłamuje funkcjonariuszy i przywłaszcza sobie także sygnet Kevina, który ten otrzymał od swojej dziewczyny. Włamywacz jest załamany i nie zamierza rezygnować ze swojej drogocennej biżuterii. Kevin zaczyna planować zemstę, która ma doprowadzić do odzyskania bezcennej dla niego obrączki – wierzy bowiem, że to właśnie ten drobiazg przynosi mu szczęście. Film niestety nie jest dostępny na żadnym z serwisów streamingowych – dość częśto jednak pojawia się w ramówce programów telewizyjnych. Poniżej natomiast obejrzeć możecie zwiastun produkcji i zapoznać się z jej obsadą.


Sądny dzień – zwiastun

Obsada

Glenne Headly
Carmen Ejogo
Bernie Mac
Larry Miller
Nora Dunn
Richard Schiff
William Fichtner
Danny DeVito
John Leguizamo
Martin Lawrence
Sascha Knopf
Eric Bruno Borgman

Szukacie innych komedii wartych uwagi? Zobaczcie opisy filmów Gang Rosenthala, Hannah Montana i Dziennik cwaniaczka 3.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO