Kiedy premiera?

„Szadź” - serial z Maciejem Stuhrem niedługo będzie dostępny online

„Szadź” to już kolejny po „Chyłce” serial od Player.pl. Jego fabuła została oparta na podstawie powieści Igora Brejdyganta o tym samym tytule, która została wydana w 2017 roku. Przedstawia ona historię dramatycznego ślecztwa, którego celem jest odnalezienie seryjnego mordercy grasującego na południu Polski. Akcja serialu rozgrywać się będzie w Opolu, gdzie w okolicznym lesie zostają odnalezione zwłoki młodej dziewczyny. Lokalna policja rozpoczyna wtedy poszukiwania zabójcy. Jednym z tropów jest medalik na szyi zamordowanej, który przedstawia postać anioła Serafina. Funkcjonariusze zaczynają więc podejrzewać, że morderstwo mogło mieć charakter religijny. Wszystko zaczyna wskazywać też na to, że po okolicy grasuje seryjny morderca, który kryje się pod maską pozornie wzorowego i przykładnego ojca dwójki dzieci.

Materiały prasowe

Premiera pierwszego odcinka „Szadzi” odbędzie się już 30 kwietnia na platformie streamingowej Player.pl. Kolejne epizody będą się ukazywały co tydzień. Serial ma się składać z 7 odcinków trwających po około 45 minut.

Gwiazdorska obsada

W nowym serialu zobaczymy między innymi Macieja Stuhra, który wcieli się w rolę prowadzącego podwójne życie seryjnego mordercy, Macieja Wolnickiego. Z kolei w postać tropiącej go komisarz Agnieszki Polkowskiej wcieli się Aleksandra Popławska. W serialu wystąpią również: Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz. Za produkcję odpowiadają Tomasz Blachnicki, Michał Kwieciński i Akson Studio. Reżyserami „Szadzi” są Sławomir Fabicki oraz Maciej Bochniak, a autorami scenariusza - Paulina Murawska we współpracy z Igorem Brejdygantem i Michałem Godzicem. Za zdjęcia do serialu odpowiada Mikołaj Łebkowski, za scenografię - Marcelina Początek-Kunikowska, a za kostiumy – Paweł Grabarczyk oraz Wanda Kowalska.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO