Będzie łączył wiele gatunków

„W domu” - HBO stworzy serial kręcony podczas epidemii

Epidemia koronawirusa znacznie wpłynęła na życie twórców filmów, seriali i programów telewizyjnych. Wielu widzów spotkało gorzkie rozczarowanie z powodu wstrzymania produkcji ich ulubionych i długo wyczekiwanych tytułów. Stacje telewizyjne musiały poradzić sobie jakoś z tym problemem, przez co pozmieniały swoje ramówki i zrezygnowały z dalszej emisji niektórych produkcji. Kryzys spowodowany tą sytuacją szczególnie dotknął ekipy filmowe, w tym aktorów i reżyserów. Niektórzy z nich postanowili jednak nie dać się zaistniałej sytuacji i wziąć sprawy w swoje ręce. Coraz częściej słyszy się o kolejnych serialach powstających w czasie epidemii – w samej Polsce pojawiły się już między innymi kręcone w domach aktorów: „#Zostań w domu", „Będzie dobrze, kochanie” i „#Kwarantanna”.

Fotografia poglądowa

Na podobny krok zdecydowała się teraz stacja HBO.

Na pograniczu różnych gatunków

HBO złożyło właśnie zamówienie na serial, który ma powstać wyłącznie w warunkach domowych. Projekt, który będzie realizowany w Hiszpanii, nosi tytuł „En Casa”, czyli „W domu”. Będzie się składał z pięciu piętnastominutowych odcinków, które hiszpańscy reżyserzy nakręcą we własnych domach. W każdym epizodzie zobaczymy również osoby, które spędzają czas z konkretnym reżyserem w trakcie trwającej epidemii koronawirusa. Co ciekawe, serial nie będzie dokumentalny – każda przedstawiona historia będzie wcześniej wymyślona i następnie odegrana przed kamerą telefonu komórkowego. Nowa produkcja ma nawiązywać do kilku różnych gatunków filmowych, w tym do dramatu, komedii romantycznej, science-fiction, a nawet horroru. Twórcy w serialu „W domu” zamierają postawić ważkie pytania dotyczące życia podczas epidemii – odnoszące się zarówno do zwykłych codziennych spraw, jak i bardziej złożonych kwestii, np. relacji międzyludzkich.

Twórcami serialu będą: Leticia Dolera („Perfect Life”), Rodrigo Sorogoyen („The Candidate”), Paula Ortiz („The Bride”), Carlos Marqués-Marcet („10.000 km”) oraz Elena Martín („Julia ist”). Serial „W domu” ma mieć premierę w Hiszpanii już za kilka tygodni. Niedługo potem pojawi się także w innych krajach.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO