Klasyka kryminału

Siedem - Brat Pitt i Morgan Freeman w pogoni za mordercą

"Siedem" to pełnometrażowy film produkcji amerykańskiej z gatunku thriller. Reżyserem jest David Fincher, natomiast opracowaniem scenariusza zajął się Andrew Kevin Walker. Dzieło ujrzało światło dzienne 15 września 1995 roki na ekranach światowych. Polscy widzowie najwcześniej mogli zapoznać się z tym tytułem 15 lutego 1996 roku. W filmie obserwujemy zmagania dwóch policjantów, którzy starają się złapać seryjnego mordercę, wybierającego swoje ofiary według specjalnego klucza – siedmiu grzechów głównych. Produkcja otrzymała nominację do Oscara i nagrody BAFTA. Zdobyła również 2 statuetki Saturn w kategoriach Najlepszy scenariusz oraz Najlepsza charakteryzacja.

Tytuł oryginalny: Se7en
Gatunek: Kryminał / Thriller
Reżyseria: David Fincher
Scenariusz: Andrew Kevin Walker
Rok premiery: 1995
Kraj: USA 

Materiały promocyjne filmu

Siedem – opis fabuły

Dwaj policjanci: czarnoskóry William Somerset i biały David Mills skrajnie się różnią. Somerset jest apatycznym, zmęczonym życiem samotnikiem, który z obawy przed odpowiedzialnością nie założył rodziny. Od wymarzonej emerytury dzieli go tylko jeden dzień. Podczas 30-letniej pracy w policji ani razu nie użył broni. Jest jednak świetnym detektywem, doskonale kojarzącym fakty. Mills natomiast to porywczy, pełen energii młodzieniec. Wraz z żoną Tracy przenieśli się ze spokojnej prowincji do dużego miasta. Woli on działać niż analizować i bardzo angażuje się w swoją pracę. W wielkim mieście, w którym obaj pełnią służbę, panuje siedem grzechów głównych: lenistwo, chciwość, żądza, obżarstwo, pycha, zazdrość i gniew. Tu również grasuje tajemniczy "mściciel". Pierwszą ofiarą odkrytą przez policję jest mężczyzna, który zmarł w wyniku obżarstwa pod przymusem. Wkrótce policjanci znajdują drugą ofiarę, którą jest bogaty adwokat. W jego domu morderca zostawił krwawy napis: "chciwość". Somerset wysuwa hipotezę, że ostatnie zbrodnie to dzieło seryjnego, psychopatycznego mordercy. Film obecnie dostępny jest w internecie - znaleźć go można w serwisach Netflix, Rakuten i iTunes. 


Siedem – zwiastun

Siedem – obsada

Morgan Freeman jako Somerset
Brad Pitt jako Mills
Gwyneth Paltrow jako Tracy
Kevin Spacey jako John Doe
Daniel Zacapa jako Detektyw Taylor
John Cassini jako Oficer Davis
Bob Mack jako Ofiara obżarstwa
Peter Crombie jako Dr O’Neill

W filmie wystąpił między innymi Morgan Freeman, którego oglądać możemy także w produkcjach Bez przebaczenia czy Wożąc panią Daisy.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


  • 05 listopada 2020


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO