Inspirująca biografia

Siempre, Luis – historia dumnego Amerykanina

Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Biografie niektórych osób potrafią być naprawdę inspirujące. Życiorysy nacechowane odwagą, marzeniami i niezłomnością potrafią podnieść nas na duchu i niejednokrotnie wskazują nam drogę w codziennych dylematach. Jedną z ciekawszych produkcji 2020 roku może być pod tym względem dokumentalny film pod tytułem „Siempre, Luis”. 

Tytuł oryginalny:  Siempre, Luis
Gatunek: Dokumentalny / Biografia
Reżyseria: John James
Scenariusz: Luis Alvarez y Alvarez / Carlos Garcia de Dios / John James / Raúl Santos
Rok produkcji: 2020
Kraj: USA

Opis filmu

Głównym bohaterem filmu dokumentalnego pod tytułem „Siempre, Luis” jest Luis A. Miranda Jr., który w latach siedemdziesiątych XX wieku wyjechał z Puerto Rico do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna miał głowę pełną marzeń, które wydaje się, że w dużej mierze spełnił. Dzięki swoim umiejętnościom i kompetencji został chociażby wysoko postawionym przedstawicielem administracji burmistrza Nowego Jorku Eda Kocha. Pomagał on między innymi społecznościom latynoskim – film jest zaś opowieścią o jego staraniach dla rodziny i kraju, które nie ustają pomimo choroby głównego bohatera. Dobitnym tego przykładem jest jego zachowanie po niszczących działaniach huraganu Maria w Puerto Rico – zaangażował się on wówczas w pomoc poszkodowanym i do dziś ma ich wdzięczność. Dokument to pełna humoru, pasji i inspirująca produkcja, którą obejrzeć możemy za pośrednictwem streamingowego serwisu HBO GO. Poniżej znajdziecie natomiast jej zwiastun.

Siempre, Luis – zwiastun 

Miłośnikom biograficznych dokumentów poelcamy również produkcje Anelka: Piłkarz niezrozumiany, Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa i Mucho, mucho amor: Legenda Waltera Mercado.
Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO