Legenda muzyki country

Spacer po linie – rozśpiewana opowieść o życiu Johnny’ego Casha

"Spacer po linie"/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Spacer po linie” to muzyczny film poświęcony legendzie muzyki country, Johnny’emu Cashowi. Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon wcielając się w głównych bohaterów pokazują, jak wiele słynnego muzyka kosztowała walka z własnymi demonami. Tylko miłość do ukochanej pomogła mu przejść grożący upadkiem „spacer po linie”, dzięki któremu udało mu się pokonać własne słabości. Film jest ciekawą propozycją nie tylko dla fanów twórczości piosenkarza, ale także dla osób, które chcą posłuchać świetnej muzyki w wykonaniu największych hollywoodzkich gwiazd.

Tytuł oryginalny: Walk the Line
Gatunek: Dramat/Biograficzny
Rok produkcji: 2005
Premiera: 4 września 2005
Reżyseria: James Mangold
Scenariusz: Gill Dennis/James Mangold

Opis fabuły

Film opowiada o życiu legendarnego piosenkarza country Johnny’ego Casha, który żył w latach 1932-2003. Ukazuje je niemal od początku – od życia na plantacji bawełny po zrobienie światowej kariery. Muzyk nie miał łatwego dzieciństwa i miał trudne stosunki z ojcem, który obwiniał go o śmierć swojego starszego syna. Niedługo później postanowił zawalczyć o swoje marzenia i spróbować swoich sił w branży muzycznej. Wkrótce, dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi i charakterystycznemu głosowi, podbił serca amerykańskich słuchaczy, a niedługo później również publiczności na całym świecie. Z czasem stał się prawdziwym symbolem stylu country, a jego muzyka do dziś cieszy się nieustającą popularnością. Kariera jednak bardzo dużo kosztowała piosenkarza – wpędziła go między innymi w uzależnienie od narkotyków. W jego życiu pojawiło się jednak światło w postaci miłości do June Carter, która pomagała mu w walce z własnymi demonami oraz autodestrukcją. Żeby dojść do celu, Johnny Cash musiał odbyć niebezpieczny „spacer po linie”.


Zwiastun

Obsada

Joaquin Phoenix – Johnny Cash
Reese Witherspoon – June Carter
Robert Patrick – Ray Cash
Ginnifer Goodwin – Vivian Cash
Dallas Roberts – Sam Phillips
Dan John Miller – Luther Perkins
Larry Bagby – Marshall Grant
Shelbly Lynne – Carrie Cash

Masz już za sobą „Spacer po linie"? Koniecznie obejrzyj wzruszający dramat „Moje życie beze mnie”. Polecamy także zobaczyć filmy „Shadowheart”„O jeden most za daleko” z Anthonym Hopkinsem i Robertem Redfordem.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO