Gratka dla fanów Kinga

„Lśnienie” - powstanie serialowy spin-off od HBO Max

Kadr z filmu "Lśnienie"

Już w maju w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje platforma HBO Max, na której będziemy mogli zobaczyć produkcje między innymi z takich wytwórni, jak HBO, Warner Bros, DC Entertainment, Turner Classic Movies, Cartoon Network i Adult Swim. Przyczyni się to do tego, że Netflix stanie się uboższy o niektóre tytuły, jak np. „Rick i Morty”, „Przyjaciele” czy „Słodkie kłamstewka”. Co więcej, HBO Max dla swoich widzów szykuje wiele nowości, w tym między innymi zapowiadany od dawna specjalny odcinek „Przyjaciół”. Okazuje się, że miła niespodzianka czeka również na fanów twórczości Stephena Kinga.

Jak podają zagraniczne media, wytwórnia Bad Robot Productions należąca do J. J. Abramsa otrzymała w ostatnim czasie zlecenie stworzenia serialowego spin-offu „Lśnienia”.

Co wiadomo o nowym projekcie?

Nowy serial zatytułowany „Overlook” będzie składał się z dziesięciu odcinków. Będzie on spin-offem słynnego filmu „Lśnienie” w reżyserii Stanleya Kubricka, które powstało w oparciu o powieść Stephena Kinga. Ponoć mają się w nim pojawić znane wszystkim z horroru postaci. W nowej produkcji przedstawione zostaną różne przerażające, tajemnicze i niezgłębione dotąd historie, które w miały miejsce w nawiedzonym hotelu Overlook. W oficjalnym opisie serialu możemy przeczytać:

„Overlook” odkrywa dotąd nieopisane, przerażające historie najsłynniejszego nawiedzonego hotelu w historii amerykańskiej fikcji.

Jak donosi „The Hollywood Reporter, spin-off zostanie napisany i zrealizowany przez Dustina Thomasona oraz Scotta Browna, którzy tworzyli wcześniej serial „Castle Rock”.


Kolejne nowości

„Overlook”  to nie jedyna nowość, jaką szykuje dla nas HBO Max. Okazuje się, że wytwórni J. J. Abramsa zlecono także produkcję dwóch innych seriali - „Duster” i „Justice League Dark”. Akcja pierwszego z nich będzie się rozgrywać w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych lat 70. i ukaże historię pewnego kierowcy pracującego dla grupy przestępczej. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak mężczyzna pod wpływem swojego środowiska przechodzi druzgocącą przemianę. Z kolei drugi serial powstanie w oparciu o komiksy „Justice League Dark”, które zadebiutowały w 2011 roku.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO