TOP10 najlepszych dramatów

Sięgając po film, bardzo często staramy się wybrać tytuł, który poruszy nas do głębi i sprawi, że będziemy przeżywać losy bohaterów jeszcze długo po zakończeniu seansu. Najczęściej wybieranym w tym przypadku gatunkiem filmowym są dramaty, które ukazują wzruszające historie i perspektywę, o jakiej nie mieliśmy pojęcia. Przyjrzyjmy się 10 tytułom, od których nie będziemy mogli się uwolnić. 

10. Czarny Łabędź (2010)

Historia niesamowicie utalentowanej tancerki baletowej. Jej kariera ma jednak swoją nomen omen czarną stronę. Bohaterka boryka się z ogromnymi problemami psychicznymi, które zmieniają jej percepcję i samoświadomość. Mocny film, który trzyma w napięciu.

9. Snajper (2014)

Filmów wojennych są setki – ten jednak śmiało można uznać za wyjątkowy. Oprócz ukazania wyjątkowo realistycznie teatru wojny, mamy okazję zobaczyć jak wygląda prywatne życie i problemy człowieka zajmującego się na co dzień zabijaniem.

fondazioneprada.org

8. Piękny umysł (2001)

Granica pomiędzy geniuszem a szaleństwem jest podobno bardzo cienka. Ten film zdaje się to potwierdzać, pokazując jak ważna jest samokontrola i świadomość własnych ułomności. Wyjątkowo poruszająca produkcja, która zmusza do refleksji. 

7. Requiem dla snu (2000)

Poruszający obraz, który mówi o wyniszczającym uzależnieniu od używek. Dla dwójki głównych bohaterów narkotyki stają się swoistą ucieczką od rzeczywistości. Początkowa euforia przeradza się narastający brak kontroli i konsekwencję błędnych wyborów.

6. Leon zawodowiec (1994)

Jeden z kultowych już kinowych obrazów, który mimo upływu lat ma miliony fanów na całym świecie. Główny bohater jest płatnym zabójca. Na jego drodze pewnego dnia staje dziewczynka, której rodzice zostali brutalnie zamordowani. Leon ratuje dwunastolatkę, co jest początkiem poruszającej historii.

5. Zielona mila (1999)

Genialny film, który powstał na podstawie książki Stephena Kinga o takim samym tytule. Historia jednego z osadzonych, który został skazany za podwójne zabójstwo. Narratorem opowieści jest strażnik więzienny, który był uczestnikiem poruszających wydarzeń.


4. Dzień świra (2002)

Polska komedia, która jednak porusza niełatwe tematy i zawiera w sobie elementy dramatu psychologicznego. Adaś Miauczyński jest rozwodnikiem i jego codzienne funkcjonowanie opiera się na nerwicy natręctw i poszukiwaniu prawdziwej miłości. 

3. Ojciec chrzestny (1972)

Tą produkcję widział chyba każdy miłośnik kina. Scenariusz na podstawie bestsellerowej powieści Puzo opowiada o nowojorskiej mafii, wśród której wciąż żywe są włoskie korzenie i sposób prowadzenia interesów. Niezaprzeczalnie kino najwyższej jakości.

2. Stowarzyszenie umarłych poetów (1989)

Poruszający film z genialnym Robinem Williamsem w roli głównej. Ekscentryczny nauczyciel stara się wpoić swoim uczniom wzniosłe ideały. Za swój główny cel obiera obudzenie miłości do poezji wśród uczniów uczęszczających do konserwatywnej szkoły.

1. Forrest Gump (1994)

Niesamowita historia i jeden z kultowych filmów XXI wieku. Forrest to niezbyt bystry chłopiec dotknięty niedowładem kończyn. Jego niezwykła historia sprawia jednak, że poznaje np. Elvisa Presleya, zostaje weteranem wojny w Wietnamie, a jego majątek sięga miliardów dolarów. W tle przewija się wątek miłosny a sam Forrest opowiada swoje przygody na parkowej ławce przypadkowym przechodniom.

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO