TOP10 najlepszych polskich komedii

Polskie kino obfitowało w wiele kultowych już komedii, które nawet po latach bawią do łez. Widzowie chętnie wracają do najbardziej znanych tytułów, wśród których znajdziemy nawet leciwe już produkcje. Subiektywny ranking komedii powstał właśnie z myślą o miłośnikach polskiego humoru. 

10. Sami swoi (1967)

Jedna z ponadczasowych produkcji, który u wielu widzów budzi nostalgię. Film opowiada historię dwóch zwaśnionych rodzin – Kargulów i Pawlaków. Sąsiedzkie sprzeczki stają się podwaliną zabawnej historii, która obnaża wady stereotypowych Polaków. 

9. Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1969)

Franciszek Dolas jest przekonany, że jego strzał z pistoletu jest bezpośrednią przyczyną wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii świata. Zabawne perypetie głównego bohatera bawią do dziś i pokazują wojnę w krzywym zwierciadle.

telemagazyn.pl

8. Seksmisja (1983)

Albert i Maks po wielu latach spędzonych w hibernacji budzą się w roku 2044. Okazuje się, że w tym czasie doszło do wojny nuklearnej i niemal całkowitego zaniku męskich genów na Ziemi. Panowie są więc ostatnimi przedstawicielami męskiego gatunku. 

7. Miś (1980)

Kultowa produkcja, która stała się symbolem peerelowskiej rzeczywistości. Film ukazuje absurdy życia codziennego i niesamowite paradoksy, które mimo wszystko znane są niemal każdemu Polakowi.

6. Poranek kojota (2001)

Piosenkarka Noemi i rysownik Kuba zakochują się w sobie. Chłopak nie wie jednak, że partner Noemi jest wyjątkowo wyczulony na punkcie jej adoratora, a ślub z dziewczyną pozwoliłby mu na spłacenie długów. W historię wpleciony jest także wątek gangsterski – ojczymowi dziewczyny nie podoba się potencjalny zięć.

5. Kariera Nikosia Dyzmy (2002)

Nikodem Dyzma jest pracownikiem podrzędnej firmy pogrzebowej. Szczęśliwy dla niego sploty wydarzeń sprawia, że staje się on jedną z najważniejszych osób w państwie. Dzięki swojemu sprytowi błyskawicznie pnie się po szczeblach kariery. 


4. Chłopaki nie płaczą (2000)

Kuba i Oskar są zwyczajnymi chłopakami, którzy pewnego wieczoru postanawiają zaprosić do siebie dziewczyny z agencji towarzyskiej. W wyniku rozliczenia za usługę zarekwirowana zostaje cenna figurka. Gdy Kuba próbuje ją odzyskać wpada w sam środek gangsterskich porachunków.

3. Kiler (1997)

Jurek Kiler jest taksówkarzem, który w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności zostaje wzięty za seryjnego morderce. Z pomocą przychodzi mu gangster – Siara, który ma dla Kilera wyjątkowo ważne zadanie. Kultowa komedia omyłek, która jest jednym z najchętniej oglądanych polskich filmów w historii.

2. Kilerów 2-óch (1999)

Kontynuacja pierwszej części przygód Jurka Kilera w gangsterskim świecie. Jest on teraz znaną i szanowaną osobą, jednak mafia nie zapomina… Kiler musi się zmierzyć z czyhającym na jego życie seryjnym zabójcą – Szakalem. 

1. Dzień Świra (2002)

Produkcja przez wielu uznawana za komediowe ujęcie szarej polskiej rzeczywistości. Adaś Miauczyński boryka się nerwicą natręctw i rutyną codziennego życia. Mimo problemów z samoakceptacją szuka jedynej prawdziwej miłości, która, jak jest przekonany, czeka na niego pod postacią idealnej Małgorzaty

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni


Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO