TOP 5 Bajek dla dzieci i nie tylko. Ranking najlepszych filmów animowanych dla każdego

Zakochany kundel

TOP5 najlepszych bajek

Bajki i filmy animowane to nieodłączny element dziedziństwa. Któż z nas nie ma swojego ulubionego filmu z czasów, kiedy po dobranocce chodziło się spać. Ożywione pluszaki, gadające zwierzaki, księżniczki czekające na królewicza - najlepsze historie dla małych dzieci, dodatkowo zawierające wartości moralne. Wielu z nas na tyle pokochało ten gatunek, że często lubi wrócić do niego, mimo że czasy dzieciństwa już dawno za nami.
Prezentujemy TOP 5 najlepszych bajek:

5. Gdzie jest Nemo?

Przepiękna bajka opowiadająca o rybkach, które przeżywają niesamowite, ale i dramatyczne, przygody. Kiedy pewnego dnia ginie mały Nemo, jego ojciec – Merlin – wyrusza na jego poszukiwanie. W trakcie drogi napotyka Dory, która staje się jego przyjaciółką, z którą za wszelką cenę chce odzyskać małego Nemo. Bajka opowiada o przyjaźni, determinacji, miłości rodzicielskiej  oraz o tym, że mimo wszystko warto spełniać swoje marzenia. Najlepiej przedstawia to Nemo, który zaprzyjaźnia się z pewnymi szalonymi i mniej szalonymi rybkami w akwarium, do którego trafia. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego malucha. 

4. Król Lew

Najbardziej wzruszająca opowieść z całego zestawienia. Opowiada o przygodach lwa Simby, który musi pogodzić się ze swoim losem po śmierci ojca – Mufasy. Niestety, zostaje wygnany ze swojego królestwa przez okrutnego wuja Skazę i jego pomocników – hien. Zaprzyjaźnia się z Timonem i Pumbą, czyli z surykatką oraz guźcem. Mimo wszystko kieruje się naukami swojego ojca, wie, że bycie królem jest jego przeznaczeniem. Obserwujemy trudną sztukę dojrzewania, która diametralnie zmienia małego Simbę w świadomego lwa-władcę. Do tej pory wyszło kilka różnych części, które silnie związane są z podstawowym Królem Lwem. W lipcu 2019 roku będziemy mogli ponownie iść do kin na ten film, ponieważ wychodzi niesamowita, odnowiona wersja. Zdecydowanie będzie warto. 

3. Sekretne życie zwierzaków domowych 

Przezabawna historia, w której dowiadujemy się jak wygląda życie zwierzaków, kiedy zostawiamy je same w domu. Całość skupia się wokół Maxa i jego przyjaciół. Pewnego dnia jego pani przyprowadza do domu Duke'a – wielkiego, bezpańskiego psa, którego Max chce wykurzyć z domu. Niestety, ostatecznie oboje znikają, więc na pomoc rusza im horda przyjaciół-zwierząt na czele z Gidget. Momentami zabawna, niekiedy tragiczna, innymi momentami kompletnie wzruszająca. Zdecydowanie jedna z najlepszych, nowszych bajek. Warta zobaczenia! W 2019 roku wychodzi 2 część bajki, co oznacza jeszcze więcej zwierzątek, emocji i zabawy. 

2. Shrek

Najzabawniejsza, kultowa produkcja, która opowiada o przygodach zielonego potwora z bagien – Shreka. Pewnego dnia przyłącza się do niego osioł i razem ruszają do zamku, żeby przekonać lorda o wycofaniu pewnego zakazu. Następnie stają przed misją odbicia księżniczki Fiony z zamku. Okazuje się, że księżniczka ma pewną przypadłość, a osioł i smok... Cóż, to trzeba samemu zobaczyć. Niektóre teksty, takie jak „zainwestuj w tik-taki bo ci jedzie” stały się wręcz kultowe. Do tej pory wyszło jeszcze kilka części, które również nie tracą na jakości. 


1. Zakochany kundel 

Historia o Lady, która jest zakochana ze wzajemnością w swoich właścicielach. Pewnego dnia w ich domu pojawia się dziecko, a za nim także ciotka i jej dwa koty syjamskie. Lady ucieka, oskarżona o najgorsze występki i poznaje kundla Trumpa. Jak dalej będą wyglądały losy kanapowego pieska i bezdomnego włóczęgi? Piękna bajka, która po jakimś czasie doczekała się również drugiej części. Która jest lepsza? Sami nie wiemy. W każdym razie dobrze zobaczyć jedną i drugą produkcję, do czego serdecznie zachęcamy. 

Jeśli jednak typowo dziecięce produkcje okażą się nudne – mamy również ranking 10 najlepszych kreskówek dla dorosłych.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO