Adaptacja komiksu

V jak Vendetta (2006) - czas na zemstę

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

"V jak Vendetta" to film nakręcony w 2006 roku, który jest adaptacją kultowego już komiksu Alana Moore'a. Produkcja zabiera nas do totalitarnej Anglii, w której o sprawiedliwość i wolność walczy bojownik przebrany za osobę Guya Fawkesa - V. 

Tytuł oryginalny: V for Vendetta
Gatunek: Thriller / Sci-Fi
Reżyseria: James McTeigue
Scenariusz: Lilly Wachowski / Lana Wachowski
Rok premiery: 2005
Kraj: Niemcy / USA / Wielka Brytania

Opis fabuły

Natalie Portman wcieliła się w postać Evey, przedstawicielkę klasy robotniczej, która z ogromną determinacją staje do walki o upragnioną wolność. Hugo Weaving  zagrał V - nieustraszonego i charyzmatycznego bohatera, który postanowił wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Stephen Rea wcielił się w rolę detektywa, który desperacko próbuje schwytać wspomnianego V, zanim ten rozpęta rewolucję. Stawka jest bardzo wysoka. Napięcie elektryzuje. Akcja wprost rozsadza ekran. Po której stronie staniesz? W świecie V nie ma neutralnego terytorium... Film obecnie dostępny jests za pośrednictwem serwisów streamingowych - znajdziemy go w ofercie Netfliksa, Rakuten, Chili i iTunes. 


Zwiastun


Obsada filmu

Natalie Portman
Hugo Weaving
Stephen Rea

W produkcji podziwiać możemy chociażby Natalie Portman, która wystąpiła także w filmach Leon zawodowiec czy Czarny łabędź
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO