Prawdziwa historia

Wilki morskie – szaleńczy plan, który nie może się udać

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

Historie z czasów drugiej wojny światowej fascynują, przerażają i ciekawią do dziś. Ówczesne zdarzenia niejednokrotnie stały się inspiracją dla filmowych i serialowych produkcji, które ciepło przyjęte zostały nie tylko przez miłośników historii. Jedną z ciekawszych propozycji jest film oparty na prawdziwej historii – mowa tu o produkcji „Wilki morskie”. 

Tytuł oryginalny: The Sea Wolves
Gatunek: Wojenny / Akcja
Reżyseria: Andrew V. McLaglen
Scenariusz: Reginald Rose
Rok produkcji: 1980
Kraj: Szwajcaria / USA / Wielka Brytania

Opis filmu

Film „Wilki morskie” to oparta na autentycznych wydarzeniach historia z czasów drugiej wojny światowej. Wywiad brytyjski decyduje się na misję, której celem jest zniszczenie nazistowskich okrętów radiowych. Realizatorami założeń mają być dwaj agenci brytyjskiego wywiadu – sprawa nie jest jednak prosta. Okręty cumują bowiem w jednym z portów, a w przypadku niepowodzenia Brytyjczycy nie przyznają się do całej akcji. Do akcji zrekrutowany zostaje emerytowany pułkownik Bill Grice i jego żołnierze, którzy udając pijanych rybaków mają zbliżyć się do nazistowskich jednostek. Dlaczego zniszczenie okrętów wroga jest tak ważne? Okazuje się, że przyczyniły się one do zlikwidowania wielu jednostek brytyjskich. Jak zakończy się misja? Przekonać się o tym można oglądając cały film. Poniżej natomiast znajdziecie jego zwiastun i obsadę. 


Wilki morskie – zwiastun

Obsada

Gregory Peck
Roger Moore
David Niven
Barbara Kellerman
Trevor Howard
Patrick Macnee
Wolf Kahler
Dan van Husen
Percy Herbert
George Mikell
Martin Grace
Patrick Allen
Robert Hoffmann
Bernard Archard

Szukasz mocnego wojennego kina? W takim razie sprawdź koniecznie filmy Stalingrad, Cel i Brothers at War.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO