W roli głównej Gal Gadot

Wonder Woman – wojownicza księzniczka Amazonek

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

"Wonder Woman" to amerykańska produkcja fantasy – akcji, oparta na serii komiksów o tym samym tytule. Reżyserią zajęła się Patty Jenkins, reżyserka i laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę w swoim filmie Monster (2003r.). Scenariusz napisał Allan Heinberg, zaś wytwórnią tej produkcji było DC Films, znane między innymi z filmów o Batmanie. To czwarty film należący do serii DC Extended Universe, przez niektórych nazywanej konkurencją dla filmów spod szyldu Marvela. Światowa premiera Wonder Woman miała miejsce w Szanghaju, 15 maja 2017r. Na ekrany polskich kin film trafił 2 czerwca, tego samego roku. Budżet produkcji w wysokości 120 ml USD przełożył się na ponad pięciokrotnie większe jej zarobki, w wysokości co najmniej 822 mln dolarów.

Tytuł oryginalny: Wonder Woman
Gatunek: Akcja / Sci-Fi
Reżyseria: Patty Jenkins
Scenariusz: Allan Heinberg
Rok premiery: 2017
Kraj: USA / Chiny / Hongkong 

Wonder Woman – opis fabuły

To historia Diany – długowiecznej, amazońskiej księżniczki. Wychowana przez bezlitosne i zabójcze wojowniczki, obdarzona nadprzyrodzonymi mocami, zamieszkuje wraz z plemieniem odciętą od świata rajską wyspę Themyscira. Pewnego dnia niezachwiany rytm amazońskiego żywota przerywa katastrofa amerykańskiego myśliwca. Ocalały w wypadku pilot, trafia na tajemniczą wyspę, gdzie trafia w ręce wojowniczego plemienia Amazonek. Tłumacząc zajście opowiada o konflikcie, który toczy się w całym cywilizowanym świecie. Ludzkość coraz bardziej pogrąża się w brutalnej i krwawej wojnie, która wkrótce może objąć cały świat. Nieustraszona księżniczka Diana postanawia wziąć losy Ziemii w swoje ręce. Obdarzona niezwykłymi mocami i boskim orężem opuszcza swoją ojczyznę by ocalić ludzkość przed całkowitym pogrążeniem się w wirze wojny. Staje u boku ludzi by stawić czoło Aresowi – bogowi wojny odpowiedzialnemu za powstanie chaosu. W wojennym zamęcie odkrywa swoją moc i przeznaczenie, jakie pisane jest księżniczce Amazonek. Jej zdolności i niesamowite dokonania sprawiają, że góruje nad wojownikami i w trakcie przygód otrzymuje pseudonim Wonder Woman. Film obecnie dostępny jest za pośrednictwem serwisów Rakuten, iTunes i Chili. 


Wonder Woman – trailer

Wonder Woman – obsada

Gal Gadot jako Wonder Woman
Chris Pine jako Steve Trevor
Connie Nielsen jako Królowa Hippolita
Robin Wright jako Generał Antiope
Danny Huston jako Generał Erich Ludendorff
David Thewlis jako Sir Patrick Morgan
Saïd Taghmaoui jako Sameer
Ewen Bremner jako Charlie

W Wonder Woman wcieliła się Gal Gadot, którą podziwiać możemy także między innymi w filmach Szybcy i wściekli 5 czy Szpiedzy z sąsiedztwa.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO