Tajemnicze zniknięcie

Wyspa Tajemnic - DiCaprio w filmie Martina Scorsese

Materiały promocyjne filmu

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

"Wyspa tajemnic" to pełnometrażowy film z gatunku thrilles, produkcji USA. Reżyser to genialny Martin Scorsese, znany m.in z Chłopców z ferajny, czy Inflitracji, za którą w 2007r. otrzymał Oscara. Scenariusz to wspólne dzieło Laety Kalogridis i Stevena Knight'a, którzy napisali go w oparciu o powieść Dennisa Lehane - "Wyspa skazańców". Produkcją zajęli się: Martin Scorsese, Mike Medavoy, Arnold Messer i Brad Fischer, zaś wytwórniami, trzymającymi pieczę nad Wyspą Tajemnic były Paramount Pictures, Phoenix Pictures, Appian Way Productions i Sikelia Productions. Światowa premiera odbyła sie 13 lutego 2010r., zaś na ekrany polskich kin obraz trafil 26 marca tego samego roku.  Budżet produkcyjny w wysokości 80 mln USD dał zarobek 300 mln dolarów. 

Tytuł oryginalny: Shutter Island
Gatunek: Dramat / Thriller
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Laeta Kalogridis
Rok premiery: 2010
Kraj: USA

Wyspa Tajemnic - opis fabuly

To historia, która rozpoczyna się w 1954r. na wyspie w Zatoce Bostońskiej. Do umieszczonego tam szpitala psychiatrycznego dla przestępców przybywają dwaj federalni śledczy - Tedd i Chuck. Zostali wezwani by rozwiązać sprawę tajemniczego zaginięcia jednej z pacjentek. Zniknęła bez śladu ze swojego zamkniętego i okratowanego pokoju, pozostawiając tylko zaszyfrowaną wiadomość. Agenci badają wszystkie możliwości i dochodzą do wniosku, że zaginiona próbuje im przekazać wiadomość dotyczącą dziwnych wydarzeń w szpitalu. W tym czasie nad wyspę nadciąga wielki sztorm, odcinając ją od stałego lądu. Pozbawieni kontaktu z zewnętrznym światem, Agenci zdani są tylko na siebie. Wraz z początkiem izolacji zaczynają przeżywać dziwne doświadczenia, które sprawiają, że nabierają coraz większych podejrzeń. Czy dowiedzą się jakie tajemnice skrywa wyspa? Film obecnie dostępny jest za pośrednictwem streamingowych platform Rakuten, Chili i iTunes. 


Wyspa Tajemnic - zwiastun

Wyspa Tajemnic - obsada

Leonardo DiCaprio – Teddy Daniels
Mark Ruffalo – Chuck Aule
Ben Kingsley – dr John Cawley
Michelle Williams – Dolores Chanal
Emily Mortimer – Rachel Solando
Max von Sydow – dr Jeremiah Naehring
Jackie Earle Haley – George Noyce
Ted Levine – naczelnik szpitala
John Carroll Lynch – McPherson, zastępca naczelnika szpitala
Elias Koteas – Andrew Laeddis
Robin Bartlett – Bridget Kearns
Christopher Denham – Peter Breene
Nellie Sciutto – pielęgniarka Marino
Joseph Sikora – Glen Miga
Curtiss Cook – Trey Washington

Główną rolę w filmie obsadził Leonardo DiCaprio, którego podziwiać możemy także w filmach Zjawa czy IncepcjaWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO