Wygrają wyścig z czasem?

Z Archiwum X: Pokonać przyszłość – Mulder i Scully na tropie tajemniczego wirusa

"Z Archiwum X: Pokonać przyszłość"/Materiały promocyjne

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Z Archiwum X: Pokonać przyszłość” to kolejna odsłona przygód jednych z najsłynniejszych agentów FBI w historii kina – Foxa Muldera i Dany Scully. Agenci tym razem staną w obliczu niebezpieczeństwa, które może zagrozić całej planecie. Natychmiast więc rozpoczną karkołomne śledztwo, które poprowadzi ich przez jaskinie w Teksasie, jednostki rządowe, a nawet Arktykę. Przez cały czas będą mieć świadomość, że liczy się każda minuta. Czy uda im się odkryć przerażającą tajemnicę skrywaną przez najwyżej postawione osoby w państwie?

Tytuł oryginalny: The X Files
Gatunek: Sci-Fi
Rok produkcji: 1998
Premiera: 19 czerwca 1998
Reżyseria: Rob Bowman
Scenariusz: Chris Carter

Opis fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się 35 tys. lat p.n.e. na ziemiach dzisiejszego północnego Teksasu. Jeden z jaskiniowców wpada do szczeliny w lodowej pokrywie ziemi. W środku zostaje zaatakowany przez tajemniczą czarną substancję i niedługo potem umiera. Po upływie tysięcy lat podobny los spotyka kolejną, żyjącą współcześnie osobę, która wpada do podziemnej groty. Czarna substancja natychmiast wnika pod jej skórę, zabijając ją na miejscu. Niedługo później w Dallas dochodzi do ataku terrorystycznego. Po eksplozji budynki agenci Fox Mulder i Dana Scully zostają wciągnięci w niebezpieczny rządowy spisek. Żeby odkryć prawdę na jego temat, nawiązują współpracę z niestabilnym psychicznie doktorem Alvinem Kurtzweilem. Postanawiają zaryzykować swoje kariery i życia, żeby zlokalizować śmiertelnego wirusa, który zagraża nie tylko mieszkańcom Teksasu, ale również całego świata. Jednak wkrótce się okazuje, że nie wszyscy pragną tego samego. Murder i Scully szybko wpadają na trop osób, które zamierzają zrobić wszystko, żeby utrzymać swój strasny sekret w tajemnicy. Rozpoczyna się prawdziwa walka z czasem.


Zwiastun

Obsada

David Duchovny – agent Fox Mulder
Gillian Anderson – agentka Dana Scully
Martin Landau – Alvin Kurtzweil
Armin Mueller-stahl – Conrad Strughold
Blythe Daner – Jana Cassidy
William B. Davis – Palacz
Mitch Pileggi – Walter Skinner
Jeffrey DeMunn – Ben Bronschweig

Podobał wam się film „Z Archiwum X: Pokonać przyszłość”? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne świetne produkcje, takie jak „Dexter” czy „7 krasnoludków. Las to za mało - Historia jeszcze prawdziwsza”. Najmłodszym widzom polecamy z kolei film „Tom i Jerry: Dziadek do orzechów”.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO