Magiczny film z Meryl Streep i Goldie Hawn

Ze śmiercią jej do twarzy – wysoka cena wiecznej urody

"Ze śmiercią jej do twarzy"/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Ze śmiercią jej do twarzy” to zabawny film z Meryl Streep, Goldie Hawn i Bruce’em Willisem w rolach głównych. Opowiada o losach dwóch rywalizujących ze sobą od lat kobiet, które są w stanie zrobić wszystko, żeby powstrzymać nieubłagany proces starzenia się. Żeby zapewnić sobie wieczną młodość, zasięgną pomocy u pewnej czarodziejki. Zupełnie jednak nie będą zdawać sobie sprawy z poważnych konsekwencji eksperymentowania z naturalnym biegiem rzeczy.

Rok produkcji: 1992
Oryginalny tytuł: Death Becomes Her
Gatunek: Fantasy / Czarna komedia
Produkcja: USA
Reżyseria: Robert Zemeckis
Scenariusz: David Koepp / Martin Donovan

 

Opis filmu

Film opowiada o Madeline Ashton, która gra w broadwayowskim musicalu „Ptak młodości”. Po spektaklu odwiedzają ją w garderobie pisarka Helen Sharp z narzeczonym, chirurgiem plastycznym Ernestem Menville. Mężczyzna szybko zakochuje się w Madeleine i wkrótce porzuca dla niej Helen. Niedługo później zdruzgotana i pragnąca zemsty pisarka trafia do szpitala psychiatrycznego. Po latach kariera Madeline zaczyna chylić się ku końcowi, a jej relacje z mężem stają się coraz bardziej chłodne. Pewnego dnia udają się na spotkanie autorskie Helen, która wydaje się niewzruszoną upływem czasu i piękną kobietą sukcesu. Madeline zaczyna ponownie obawiać się starej rywalki i postanawia poprosić o pomoc specjalistkę od czarnej magii. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że i Helen korzystała z podobnych usług. Wszystko jeszcze bardziej się skomplikuje, gdy wyjdą na jaw efekty uboczne zaserwowanej im przez czarodziejkę magicznej mikstury.

Jeśli macie już za sobą film „Ze śmiercią jej do twarzy”, koniecznie obejrzyjcie kolejne produkcje z udziałem Meryl Streep - „Diabeł ubiera się u Prady” oraz „Boska Florence”. Do łez rozbawi was z kolei muzyczna komedia „Mamma Mia!”.


Zwiastun

Obsada

Meryl Streep – Madeline Ashton
Goldie Hawn – Helen Sharp
Bruce Willis – Ernest Menville
Isabella Rossellini – Lisle Von Rhoman
Ian Ogilvy – Chagall
Adam Stroke – Dakota
Nancy Fish – Rose
Michelle Johnson – Anna
Alaina Reed-Hall – psychologWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO