Uda im się odmienić swój los?

Zostawić Las Vegas – losy dwóch osób skrzyżują się w mieście grzechu

"Zostawić Las Vegas"/Materiały prasowe

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Średni

„Zostawić Las Vegas” to wstrząsający dramat z Nicolasem Cagem i Elizabeth Sue w rolach głównych, który opowiada o destrukcji, jaką niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu. Zmagający się z nałogiem bohater filmu swoim zachowaniem ściągnie nieszczęście nie tylko na siebie, ale również na bliskie i ukochane osoby. Produkcja w reżyserii Mike’a Figgsa stawia między innymi pytanie o to, w jakim stopniu jesteśmy w stanie wpłynąć na swój los. Pokazuje również, jak wiele może kosztować podjęcie niewłaściwych życiowych decyzji.

Tytuł oryginalny: Leaving Las Vegas
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 1995
Premiera: 15 września 1995
Reżyseria: Mike Figgs
Scenariusz: Mike Figgs

Opis fabuły

Film przedstawia historię Bena Sandersona, który jest uzależnionym od alkoholu i zmagającym się z depresją scenarzystą. Mężczyzna z powodu swojego nałogu stracił wszystko. Gdy szef wyrzuca go z pracy, Ben postanawia sprzedać swój cały majątek i wyjechać do Las Vegas, żeby zapić się tam na śmierć. Gdy już jest na miejscu, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu potrąca bardzo atrakcyjną prostytutkę Serę. Kolejnego dnia ponownie się ze sobą spotykają i wkrótce zaczyna się między nimi rodzić uczucie przyjaźni oraz zrozumienia. Wiedzą jednak dobrze, że ich relacja nie ma szans na przetrwanie. Decydują się więc na zawarcie specjalnej umowy, zgodnie z którą Ben nie będzie krytykował tego, czym zajmuje się Sera, a ona w zamian nigdy nie poprosi go o to, żeby przestał pić. Po kilku dniach jednak zaczynają odczuwać coraz większą frustrację spowodowaną swoim zachowaniem. Jednej z nocy Sera nie wytrzymuje alkoholizmu Bena i łamie zasady przewidziane przez umowę – prosi go, żeby poszedł do specjalisty. To będzie dopiero początek katastrofy.


Zwiastun

Obsada

Nicolas Cage – Ben Sanderson
Elizabeth Sue – Sera
Julian Sands – Yuri
Richard Lewis – Peter
Steven Weber – Marc Nussbaum
Kim Adams – Sheila
Emily Procter – Debbie
Valeria Golino – Terri

Obejrzeliście już „Zostawić Las Vegas”? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z innymi produkcjami z gatunku, takimi jak „Wygrany” czy „Pod ochroną”. Polecamy również zobaczyć film „Niezasłane łóżka”.Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO